Jubileusz 70-lecia Koncert karnawałowy Jubileusz 70-lecia Koncert karnawałowy

Zaczęło się tak po prostu od pomysłu : aby wystartować w turnieju szachowym. Pani Ania Kościak zaczęła organizować drużynę do startu w I Kongresie IT i szachów. Czuwała ona nad formalnościami związanymi ze zgłoszeniem drużyny. Okazało się to nie takie proste, aby w naszej szkole znaleźć cztery osoby znające zasady szachowe – generalnie dzieci grające w szachy. Dodatkowo wymóg turniejowy, aby obowiązkowo w zespole była co najmniej jedna dziewczynka. Udało się zmontować muzyczną drużynę szachową: kapitanem drużyny był Michał Mac z klasy IV, pozostali zawodnicy to uczniowie klasy V Sebastian Regulski, Eryk Koszela i Aleksandra Mac. Hala, na której odbyły się zawody to Arena w Jasionce pod Rzeszowem. Zaczęło się nieco nudnawo, ponieważ czekaliśmy troszeczkę długo, na ogłoszenie, która drużyna ma z kim grać. Pierwszą partię rozegraliśmy z Rudnikiem nad Sanem . Nasi czołowi szachowi gracze tj. Michał i Sebastian zwyciężyli. Partia za partią była coraz trudniejsza, a my trafialiśmy na trudniejsze drużyny. Ale Michał i Sebastian okazało się, że świetnie w szachy grają, wygrali pierwsze pięć partii, grali jak w transie, co też sprawiało, że w losowaniu trafialiśmy na rywali, którzy trenują regularnie co najmniej dwa razy w tygodniu. Nasza drużyna jak każda inna, miała też słabsze momenty, ale nie poddawaliśmy się i szliśmy do przodu. Na zawodach nasza ,,team’’ zdobył w sumie 5 punktów. Zawody były fajne, dla mnie osobiście to było ogromne przeżycie, ponieważ pierwszy raz, byłam na tak dużej imprezie. W sumie uczestniczyło w turnieju szachowym ponad 600 dzieci z różnych szkół podkarpacia i małopolski. Pan Rafał Kochański czuwał nad muzycznym ,,team- em’’ na zawodach. Ta niewątpliwie, sportowa impreza była na pewno przeżyciem dla naszej całej czwórki . Każdy z nas na pewno to wydarzenie zapamięta .

Polecam wszystkim naukę gry w szachy. Jest to królewska dyscyplina. Rozwija strategiczne myślenia, uczy koncentracji .

Aleksandra Mac
Kl.5.   OSM