Jubileusz 70-lecia Koncert karnawałowy Jubileusz 70-lecia Koncert karnawałowy

W dniu 22 marca 2017 roku obchodziliśmy Dzień Wiosny w naszej szkole. Można było zobaczyć uczniów przebranych w wiele oryginalnych i ciekawych strojów.

Młodsi uczniowie witali wiosnę w strojach m. in. żaby, jeża, bociana, motyla, pszczoły oraz „pani wiosny”. Na korytarzu szkolnym było kolorowo i wesoło. Podczas lekcji uczniowie prezentowali swoje stroje klasami – najpierw indywidualnie, a następnie grupowo. Podczas obrad jury dzieci śpiewały piosenki m. in. dotyczące wiosny.

Jury w składzie p. B.Sitek, B. Pałysiewicz, D. Gasztych i A. Pustelak miało niemały problem z wybraniem najciekawszych przebrań. Brało ono pod uwagę przede wszystkim oryginalność stroju, pomysł oraz pracę, jaką trzeba było wykonać podczas przygotowywania stroju. Ostatecznie w klasie I nagrodzonych zostało sześciu uczniów – Maja Konior, Piotr Pustelak, Franciszek Borowiec, Edmund Życzyński, Julia Walas oraz Natalia Nabożny. W klasie II nagrodzony został Hubert Kapusta, Nadia Asanow, Hanna Dołęga i Magdalena Borys, natomiast w klasie III – Katarzyna i Dorota Niedziałek, Milena Międlar i Anastazja Szwajczak. Poza tymi osobami wszystkie dzieci, które były przebrane otrzymały nagrody pocieszenia (w sumie przebrało się aż 34 uczniów z klas I – III, czyli ponad połowa). Na zakończenie ze słowami piosenki „Maszeruje wiosna” uczniowie rozeszli się do klas. Tego dnia – mimo pochmurnej pogody i padającego za oknem deszczu – w szkole było radośnie, wesoło i bardzo wiosennie.